Kommer snart!

Infrastrukturnyheter.se

Måndag, maj 21, 2012

Kommentarer (3)

Vad är vitsen med det då?
Vi göteborgare vill hellre att Göteborg som Oljehamn försvinner så att Stena Lines färjor kan flytta från Göta Älvs centrala delar av Göteborg till utanför Älvsborgsbron så att staden kan förtätas med bostadsbebyggelse på både Norra som södra Älvstranden.

Det vore en fantastisk fördel om Go:teborg helt kunde isolera sig från omvärlden. Då skulle vi i istället kunna leka bryggseglare i stor skala. I den STORA världen utanför Go:teborg är fortfarande olja störst - men det skall vi nog strunta i. Vi är ju störst i världen på att vara Go:teborgare.

Nu tar sig Mikael i go:teborg friheten att tala för alla göteborgare också. Varför blir man ej förvånad.

Skriv ny kommentar

Innehållet i detta fält är privat och kommer inte att visas publikt.
Type the characters you see in this picture. (verify using audio)
Type the characters you see in the picture above; if you can't read them, submit the form and a new image will be generated. Not case sensitive.